Novinky > Hovawart Pro Sport

Hovawart Pro Sport

Hovawart Pro Sport založila parta lidí nadšených pro chov a výcvik hovawartů. Není nám lhostejný jejich další vývoj a rádi bychom dokázali, že i hovawart má na to obstát ve sportovní kynologii.

Stojíme si za tím, že jen zodpovědně vedený chov je přínosem pro zlepšení povah a zdraví jedinců a že bez kvalitní komunikace mezi sebou navzájem nelze předávat získané zkušenosti a poznatky. Nechceme v chovu a výcviku psů politikaření, jednostranné prosazování osob či skupin. Jde nám především o naše psy a tak hledejte na našich stránkách informace o dění kolem hovawartů, rady a zkušenosti z oblasti výchovy, výcviku, vystavování a chovu HW.

Nesouhlasíme s tvrzením, že hovawart potřebuje při výcviku speciální přístup, hovi-přípravky, hovi-instruktory. Zastáváme názor, že jediným posunem vpřed je propagace plemene a nutnost jeho začlenění mezi ostatní pracovní plemena na běžných (klasických, všeobecných) cvičištích. Problémy a některé špatné zkušenosti, které každý z nás měl při svých začátcích, nás neodradily, ale právě naopak. Pochopili jsme, že jediná správná cesta je čerpat ze zkušeností instruktorů, kteří mají se svými psy složeny nejvyšší zkoušky podle našeho či mezinárodního zkušební řádu. Tito instruktoři většinou nikdy neměli jiné plemeno než NO či BOM a přesto jsou jejich postupy, vycházející z nejnovějších trendů sportovního výcviku, cenné i pro naše hovawarty.

Rádi se s Vámi o tyto zkušenosti podělíme na námi pořádaných akcích, zaměřených např. na obrany, stopy, poslušnost, speciální záchranářské práce či jen na výchovně-poznávacích víkendech. Připravujeme pro vás závody podle našich či mezinárodních zkušebních řádů a různé soutěže, kde si budou moci naši hovawarti porovnat své síly a my od sebe navzájem sbírat zkušenosti a získávat nové přátele.

Děkujeme, že jste ve čtení vydrželi až dokonce a srdečně vítejte v našem Spolku přátel pracovních HW!!!---

HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz