Novinky > RSS
 
Víkend ve Zbraslavi
25.11.2009

Ve dnech 19.-21.11.2009 se konal výcvikový a chovatelský víkend ve Zbraslavi u Brna v kynologickém areálu u pana Komrsky.
Víkendu se zúčastnilo 36 lidí a 21 cvičících psů.
Vše začalo v pátek příjezdem. Dost lidí přijelo už v pátek odpoledne. A protože bylo krásné počasí, tak jsme začali kolem 14:30 hodin výcikem, hlavně tedy motivačním na míčky a pamlsky. Večer jsme se sešli v místní restauraci, která byla jenom naše :-)) na večeři. Po večeři jsme měli kynologický test. Téměř všichni test výborně zvládli, takže nelépe vypracovaný test měla paní Inka Kentnerová. Samozřejmě někdo musel být poslední a tohle místo si vysloužil Jiřík Zeman. Tímto jim znovu gratulejeme k umístění.
Další den ráno byla možnost jet na stopy, čehož využilo několik psovodů. V 9 hodin začínaly obrany a poslušnosti, obrana s Mirkem Valentinem a zároveň probíhla na jiném place poslušnost pod vedením Mirky Marcišinové. A odpoledne se skupiny vyměnily. A ti, co chtěli jít druhý den na zkoušky, postupně chodili pro radu k panu Novákovi.
A protože nám počasí opravdu přálo, tak jsme si to všichni užívali. Na závěr dne, kdy už sluníčko rychle odcházelo, jsme udělali rychlé přivolání i s páníčky. Takže tady soutěžili parťáci. A záleželo hodně na běhu páníčka. Někteří byli opavdu rychlý a to se pak projevilo na výsledku :-)). Na prvním místě se umístili Kubalovi s nejmladším psovodem Markétkou. Druhá byla paní Procházková a třetí pan Urban. Velmi jim blahopřejeme, výsledky byly velmi těsné.
Hned po vyhodnocení od 17 hodin začala chovatelská přednáška s Luďkem Novákem, na které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí, jak smutných, tak i veselých.
V neděli ráno byly na programu zkoušky dle KJ Brno. Zkoušky se zúčastnilo 12 psovodů, z nichž 8 jich bylo úspěšných. Dokonce dva borci měli 100 bodové poslušnosti a to Jirka Zeman s Kiwi Royal Safe a Peter Kucharovič s Emirátem Kráľovská stráž.
ZPU 1 úspešně složila Eva Liberdová se psem Ax Corraki Moravia.
ZOP pak složili:
Roman Rakovan s Catherine z Kraje kalicha
Peter Kucharovič a Emirát Kráľovská stráž
Vladimír Tůma a Beyra Krumlovské podzámčí
Radka Kubalová a Asta Plavské stráně
Karel Caha s Brianny Krumlovské podzámčí
Jiří Zeman s Kiwi Royal safe
Martina Bábiková a Fidži Kráľovská stráž
Všem psovodům velmi gratulejeme. A vy, kterým se zkouška nezdařila, hlavu nevěste, uniklo to o fous
Po zkouškách nás pan Novák obeznámil s novou 300 bodovou zkouškou dle KJ Brno ZPU-S.
Víkend byl velmi nabitý a děkujeme všem co přijeli. Jsme velmi rádi, že jsme Vás všechny mohli poznat a že jsme získali nové přátele. A těšíme se na další setkání.
Dále děkujeme Luďkovi Novákovi za ochotu a pomoc a příjemný přístup :-)). Dále děkujeme za supr přístup figurantovi Mirkovi Valentinovi a výcvikářce Mirce Marcišinové, kteří napomohli k příjemné atmosféře víkendu, dále pak Michaele Neumanové za pomoc s nedělním výcvikem a Jarkovi Klímovi za pomoc s kopírováním.
Fotogalerie ze sobotních obran
Fotografie ve vyšším rozlišení najdete do konce týdne pod touto adresou.

 
 
   
HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz