Novinky > RSS
 
Výcvikový víkend Kamínka
08.11.2010

Od 28.10. do 31.10.2010 proběhl výcvikový víkend v Kamínkách u Kroměříže. Hlavními výcvikáři byli Mirka Marcišinová a Miroslav Valentin.
Zúčastnilo se celem 30 cvičících psů a 58 osob.
Ve čtvrtek odpoledne proběhlo rozdělení do skupin - štěníci, starší a ještě starší mazáci :-). A zahájilo se poslušností a obranou. Všichni měli možnost odzkoušet figuranta a i výcvikářku. Večer byla beseda o výcviku, psovodi se ptali na vše, co je zajímá. Na závěr se nejvíc probírala obrana, pokud si správně pamatuji :-).
V pátek vše začalo probíhat podle plánu, papír pověšený na stromě vše řídil.Dopoledne, zatímco první a druhá skupina skupina byla na obraně s Mirkem Valentinem , třetí skupina cvičila poslušnosti s Mirkou marcišinovou a čtvrtá skupina vyčkávala a měla možnost vše sledovat, než na ni přijde řada. Odpoledne se vše prohodilo.
Mirka s Mirkem byli vždy po výcviku dále k dispozici a všichni měli možnost individuálně řešit individuální problémy.
V pátek po výcviku proběhl závod ve vyhledávání majitele v sudu. Psi do 1 roku měli možnost se dívat, kam majitel běží. Ten se schoval do jednoho ze 3 celkých sudů a po vypití "energetického nápoje" přivolávali své psy. Majitelé starších psů měli závod ztíženi tím, že se pes nesměl dívat, kam majitel běží. Většina psů své majitelé rychle našla :-)).
Večer byla pozvaná skupina Goodwill, muzikanti měli obrovskou basu, banjo, kytary a hráli až do ranních hodin.
V sobotu probíhal výcvik dle programu a večer za námi přijel zakladatel chovu Ing. Luděk Novák, se kterým proběhla beseda nejen o hovawartech.
A na úplný závěr v neděli proběhly zkoušky dle KJ Brno. Na zkoušku nastoupilo 11 psovodů. Mají můj obdiv, protože víkend byl jak pro psy tak pro majitele opravdu náročný a ještě k tomu ze soboty na nedělu přišla vichřice, která trvala i v průběhu zkoušek. Byl opravdu velký vítr. Odvál nám všechen nepříjemný materiál. Metrovou překážkub nám přemístil na druhý konec areálu. Měli jsme štěstí, že netrefila auto. A chatky se nám třepaly v základech :-) - toť o větru vše.
Všichni psovodi zkoušku velmi úspěšně zvládli a dostali pochvalu od pana rozhodčího Nováka, že byli všichni na zkoušku dobře připraveni. Určitě si zaslouží pochvalu i výcvikářka Mirka, která se snažila co nejvíce zkouškařům pomoci.
Jinak nám počasí opravdu přálo a tak jsme si všichni mohli užít víkend.
Musíme ještě jednou poděkovat výcvikářům, kteří opravdu vše suprově zvládli s úsměvem a humorem. Pak samozřejmě i Ing. Luďkovi Novákovi za příjemnou besedu a posuzování zkoušek a Míše a Tomášovi Neumannovým za pomoc během zkoušek.
Výcvikáři zhodnotili víkend velmi pěkně. Měli radost, že všichni psovodi odjížděli s dobrým pocitem. A všem blahopřejí k úspěšně složeným zkouškám.
Zkoušky úspěšně zdolali: Afrodita Huád Dib s Herzovou Zorou, Amy Penelopé Callistopeia s Alenou Báborovou, Bandit Hali Gali s Milanem Novotným, Boogi-Woogie Kesidy s Ivetou Rozumovou, Brittany Nova Moravia s Katkou Vargovou, Ares Huad Dib s Lubicou Cziepicovou, Kameron od Červené Skály s Jozefem Urbanem, Ketty od Červené skály s Jiřím Procházkem, Lessie s Janou Švondrkovou, Nasthy z Budské samoty s Anetou Zahradníčkovou a Aki Huad Dib se Zorou Herzovou.

A na závěr děkujeme všem, že přijeli a zúčastnili se výcvikového víkendu.

Fotogalerie

Fotogalerie Hanky Jemelkové

 
 
   
HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz