Novinky > Síň slávy > Gaia Královské zátiší

Gaia Královské zátiší

GAIA KRÁLOVSKÉ ZÁTIŠÍ


Chovatel: Fábin Josef
Majitel: Kaplanová Jolana MVDr.

Narozena: 15.11.1994
Bonitační kód: 2/3c/E4H1L4O4/5
Č.zápisu: ČKS:855/94/97
Otec: Bodie od Jinolických rybníků
Matka: Conny Královské zátiší
Zkoušky: ZOP, ZUP, ZZZ, ZZP1, ZZP2, ZZP-N, ZLP1, ZLP2, ZLP3, ZLP-N, ZTV, ZVP1, ZVP2, BH, RH-E, RH-FLA, RH-FLB, RH-TA, RH-TB
Udělena 3. výkonostní třída Svazu záchranných brigád kynologů ČR

Výstavy: Primus junior, výborná 1, vítěz třídy otevřené, oblastní vítěz
Potomci: chovná stanice Victoria Brunensis - Abbad, Alwi, Arry, Athos, Agaia, Agnes, Aireen, Atila, Atlanta

FotogalerieRozhovor s majitelkou paní Jolanou Kaplanovou:

1) Dle čeho jste si vybírala štěňátko?
Při výběru štěňátka hrála velkou roli osobnost chovatele, neboť jsem přesvědčena, že způsob odchovu štěňat a socializace v prvních týdnech života je velice důležitá a pro další správný vývoj povahy nenahraditelná. Pan Fábin je člověk s ohromnou zkušeností a štěňátka zahrnoval neuvěřitelným množstvím péče, lásky a pozornosti. To rozhodlo, proč právě Gájinka.

2) Proč jste zvolila právě záchranářský výcvik?
Záchranářský výcvik si mě získal jednak pro  možnost praktického využití, jednak pro svou různorodost. Nácvik i zkoušky probíhají pokaždé v odlišném prostředí, v neznámém, mnohdy dosti náročném terénu a psovod i pes se musí umět vyrovnat s řadou nečekaných překážek. Bez hlubokého porozumění v týmu psovod-pes, bez znalosti charakteru, chování a psychiky svého psa psovod nemůže uspět.

3) Jak často jste trénovaly?
Intenzivnímu výcviku jsem se věnovala s Gájou na zimním a letním soustředění a cca jednou měsíčně na záchranářských víkendových srazech. Alespoň jednou týdně jsme absolvovaly tréninky na cvičáku, v sutinách nebo na plošném vyhledání v lese apod. Stěžejní část práce však spočívala v každodenním upevňování vybraných cviků (štěkání, aport, přivolání,..) a zejména v rozvoji socializace a motivace psa.

4) Co cvičila Gaia nejraději a co naopak vyžadovalo největší úsilí?
Nejraději měla Gája lavinový výcvik, vyhledání ve sněhu jí činilo neuvěřitelnou radost. Nejvíce úsilí mi dalo zvládnout přesné a spolehlivé provedení aportu a také udržení motivace při náročných a namáhavých vyhledáních.

5) Jak Gája snáší příchod nového hovawarta do své smečky?
Barchettu (Mílas Moravia) jsem si pořídila ve chvíli, kdy Gáje bylo 11 let a po stránce výcviku už měla nárok na zasloužený odpočinek. I přes tento relativně pokročilý věk si Gája bez problémů na Barču zvykla, přijala ji do své smečky, zdá se mi, že i omládla - občas, když jí to unavené nohy dovolí, si i společně pohrají. Vůdčí místo však drží stále pevně ve svých „tlapkách“  Gaja a já se samozřejmě snažím věnovat oběma svým hovawartkám stejnou míru lásky a pozornosti.

6) Čeho si na Gáje nejvíce ceníte?
Na Gájince si nejvíce cením její vyrovnanosti a jejího smyslu pro povinnost a snahu udělat mi radost a  splnit požadovaný úkol. S Gaiou  jsme společně  prošly dlouhou cestu od prvních drobných výcvikových úspěchů až po vrcholové zkoušky, jsem jí  vděčná za to, co mě všechno naučila - je to můj první pes a na toho se nikdy nezapomíná...


Velmi Vám děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho dalších úspěchů na kynologickém poli!!


Team HOVAWART-PRO-SPORT

HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz